cabecera

Esquema programa

  •   AUDITORI SALA 1 SALA 2
      Sala Prat de La Riba Sala Nicolau d’Olwer Sala Pere i Joan Coromines
    08:45-09:00 Lliurament de Documentació
    09:00-10:30 Taula Rodona:
    Pla de Salut a Catalunya. Coordinació entre especialitats: Ho fem bé? Què podem millorar?
    Moderador: Antoni Bayés-Genís
    Ponents: Antonio Sánchez-Hidalgo, Mar Domingo, Sonia Abilleira
    Comunicacions Orales: Arítmies
    Moderadors: Begoña Benito, Ignasi Anguera
    Comunicacions Orals: Insuficiència cardiaca
    Moderadors: Sonia Mirabet, Nicolás Manito
    10:30-11:15 Claustre - Café / Visita exposició comercial i pòsters
    11:15-12:15 Controvèrsia:
    Dolor Toracic: Maneig amb proves funcionals o d'imatge?
    Moderador: Fernando Worner
    Ponents: Rubén Leta, Enrique Galve
    Taula Rodona:
    Gestió del pacient amb SCA: La vida comença després de l'alta
    Moderador: Xavier Garcia-Moll, Román Freixa, Mar Domingo
    Taula Rodona:
    Què hi ha de nou a les guies europees d'insuficiència cardíaca 2016? Actualizació i controvèrsies
    Ponents: Antoni Bayés-Genís, Nicolás Manito, Josep Comín
    12:15-13:15 Taula Rodona:
    Seguretat i maneig pràctic de pacients tractats amb NOACS
    Moderador: Alfredo Bardají, Ponents: Àngel Moya, Lluís Mont
    Taula Rodona:
    On som en rehabilitació cardíaca a Catalunya?
    Moderadora: Fina Mauri
    Ponents: Xavier Armengol, Paola Beltran
    Taula Rodona:
    Canvi de paradigma en el maneig de la diabetis: Més enlla del control Glicèmic
    Moderadora: Marta Campreciós
    Ponents: Josep Comín, Xavier Garcia-Moll
    13:15-15:00 Claustre - Dinar
    13:15-14:15     Taula Rodona:
    Novetats en Estimulació Cardíaca
    Moderadora: Nuria Rivas Gándara
    Ponents: Ignasi Anguera, Lluís Mont
    13.30-16.30 Renovació parcial de la Junta Directiva – votacions (SALA PUIG I CADAFALCH)
    15:00-16:30 Taula Rodona:
    Novetats en el tractament de la fibril·lació auricular
    Moderador: Roger Villuendas
    Ponents: Josep Maria Alegret, Dabit Arzamendi, Ermengol Vallès
    Comunicacions Orals: Hemodinanica
    Moderadors: Manel Sabate, Joan Bassaganyas
    Comunicacions Orals: Insuficiència cardiaca
    Moderadors: Josep Lupón, Mª Ángeles Castel
    16:30-16:45 Claustre -  Café / Visita exposició comercial i pòsters
    16:45-18:15 Taula Rodona:
    Evolució del tractament antiagregant a partir del document de consens de l'antiagregació en SCA a Catalunya
    Moderador: Àngel Cequier
    Ponents: José Luis Ferreiro, Josep Barrabés
    Comunicacions Orals: Malaltia coronaria
    Moderadors: Cosme García, Alessandro Sionis
    Taula Rodona:
    Infermeria: El transpalntament cardíac
    Moderadors: Mónica Guardia, Gemma Berga
    Ponents: Jesús Leal, Alexandre Hernanz, Josefina Casal
    18:15-19:45 Taula Rodona:
    Maneig de la TV en diferents situacions clíniques
    Moderador: José Guerra
    Ponents: Ivo Roca, Felipe Bisbal, Helena Arbelo
    Comunicacions Orals: Cardiología clínica
    Moderadors: Pilar Tornos, Antoni Caro
    Comunicacions Orals: Infermeria
    Moderadors: Silvia Pérez Ortega, Consol Ivern Diaz
  •   AUDITORI SALA 1 SALA 2
      Sala Prat de La Riba Sala Nicolau d’Olwer Sala Pere i Joan Coromines
    09:00-10:30 Taula Rodona:
    Casos Clínics dels residents
    Moderadors: Lluís Recasens, Esther Sanz, Jorge López- Ayerbe
    Comunicacions Orals: Bàsica
    Moderadors: David García-Dorado, Carolina Galvez
    Comunicacions Orals: Imatge
    Moderadors: Francesc Carreras, Ramón de Castro
    10:30-11:00 Claustre -  Café / Visita exposició comercial i pòsters
    10.30-12.00 Renovació parcial de la Junta Directiva – votacions (SALA PUIG I CADAFALCH)
    11:00-12:30 Cardioactualitat
    Moderadors: Antoni Serra, Marta Sitges
    Ponents: Oscar Alcalde, Bruno García del Blanco, Rosa-Maria Lidón, Nicolás Manito, Xavier Garcia-Moll
       
    12:30-13:15 Assemblea de la SCC   Taller teòric pràctic per Infermeria RCP
    Instructor: Pablo Loma-Osorio
    13:15-13:45 Resum Beques Atorgades l'any 2015
    Moderador: José F. Rodríguez Palomares
    Ponents: Carolina Soler Botija, Jaime Hernández Ojeda, Josep M. Alegret, José Tomás Pérez Ortiz, Oona Meroño Dueñas
       
    13:45-14:30 Auditori - Sala Prat de la Riba
    Conferencia "Joan Codina Altes"
    Carlos Macaya Miguel
       
    14:30 Clausura Congrés